Jei parduotuvėje pirktas maistas pažymėtas terminu „Tinka vartoti iki…“, iki tos datos jį galite bet kuriuo metu saugiai užšaldyti – taip „įšaldysite“ ir vartojimo terminą; vėliau galėsite maistą atšildyti ir suvartoti per 24 valandas.
Maistą užšaldykite padaliję į nedideles porcijas, kurias galima iš karto suvalgyti. Pavyzdžiui, įsigiję daug mėsos, ją užšaldykite supjaustę nedideliais gabaliukais – išvengsite maisto švaistymo, daugiau sutaupysite.
Maisto produktai turi būti sudėti į uždaromas dėžutes arba sandarius maišelius, kurie nepraleidžia oro ir neišleidžia drėgmės (priešingu atveju maistas gali apšalti). Pavyzdžiui, galima naudoti stiklinius, metalinius indus, plastikines dėžutes arba maišelius, kurių sudėtyje nėra bisfenolio ir kurie pritaikyti šaldyti.
Pavyzdžiui, užšaldyti pernokę bananai (nulupti ir supjaustyti) puikiai tinka tirštiesiems kokteiliams. Pasiruoškite tirštajam kokteiliui skirtą rinkinį: sudėkite į maišelį įvairių pernokusių vaisių ir lengvai sutrinamų uogų. Vaisius ir uogas šaldiklyje galite laikyti 6–8 mėnesius.
Daržovės. Galite užšaldyti įvairių (nevandeningų) daržovių (pavyzdžiui, morkų, žirnelių, pupelių, brokolių, žiedinių kopūstų, kukurūzų), tačiau daugelį jų pirmiausia reikėtų apvirti, tada trumpai įmerkti į ledinį vandenį. Šaldiklyje jas galima laikyti iki 8 mėnesių.
Sriubas, troškinius, makaronus, ryžius ir kitą paruoštą maistą šaldiklyje galima saugiai laikyti iki 3 mėnesių.
Užšaldytą duoną supjausčius riekėmis galima skrudinti net jos neatšildžius. Užšaldyti taip pat galima spurgas, kišą
ir kitus kepinius – tiesiog išimkite juos iš šaldiklio ir pašildykite orkaitėje. Šaldiklyje kepinius galima laikyti iki 3 mėnesių.
Šaldiklyje saugu laikyti 1–6 mėnesius (pvz., dešrelės, malta mėsa ir kumpis).
Krapų ir petražolių galima užšaldyti dėžutėje, užsegamuose šaldymo maišeliuose ar ledukų šaldymo inde (galima sumaišyti su aliejumi). Šaldiklyje juos galima laikyti iki 8 mėnesių.
Sviestą ir margariną šaldiklyje laikykite ne ilgiau kaip 3 mėnesius.
Žali kiaušiniai (pašalinkite jų lukštus).
MAISTO PRODUKTAI, KURIŲ NEGALIMA UŽŠALDYTI ARBA KURIE PAPRASTAI NĖRA LAIKOMI ŠALDIKLYJE
Produktai, kuriuose daug vandens (pvz., salotos, bulvės, agurkai, ridikai), taip pat visi gazuoti gėrimai.