Informacinės pramogos – puikus būdas informuoti ir šviesti visuomenę apie maisto švaistymą ir tausojimą. Čia sudėjome patikrintų ir ištobulintų žaidimų aprašymus. Šias pramogas išmėginome daugybėje iniciatyvos „Linkėjimai, maistas“ renginių – jos tinka ir studentui, ir prezidentui. Semkis idėjų ir daryk pats!
Atsisiųsk, pasigamink ir maisto (ne)švaistymo temą pristatyk įdomiai!
Žaidimas „Pomidoro kelias“ iliustruoja produkto gyvavimo ciklą ir daugybę švaistymo pavojų, tykančių kiekviename etape.
Žaidėjai sužino, kad pomidoras nukeliauja ilgą kelią, kol pasiekia vartotoją, ir net pasiekęs lėkštę jis gali būti nesuvartotas ir išmestas.
Žaidėjai nerte neriasi iš kailio siekdami „neprarasti“ pomidoro.
Žaidimas „Geriausias iki…“ skirtas padėti vartotojams suprasti skirtumą tarp maisto produktų tinkamumo vartoti datų.
Žaidimas „Vandens pėdsakas“ skatina susimąstyti apie didžiulį vandens kiekį, sunaudojamą per visą produkto gyvavimo ciklą: auginant, apdorojant, transportuojant ir kituose etapuose.
Žaidimu „Pirkinių sąrašas“ parodoma, kodėl siekiant tausoti maistą ir aplinką svarbu planuoti savo meniu, o prieš einant į parduotuvę ) – susidaryti pirkinių sąrašą bei jo laikytis.
Žaidimas „BINGO“ leidžia įtraukti daug žaidėjų vienu metu; svarbios žinutės apie maisto švaistymo mastą ir pasekmes globaliu mastu čia perteikiamos lengva forma, glaustai. Nedėdami daug pastangų žaidėjai sužino daug faktų, susidaro išsamų problemos vaizdą.
Žaidimas „JENGA“ puikiai tinka ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sužinoti daug įdomių faktų apie maisto tausojimą globaliu mastu. Besikartojančios žinutės leidžia greičiau įsiminti įvairius faktus, suprasti vartotojų vaidmenį sprendžiant maisto švaistymo problemą.
Šiuo žaidimu vartotojai skatinami kūrybingai (naujiems valgiams) panaudoti maisto likučius: žaidimo metu įsimintos ar kilusios idėjos padės vartotojams gyventi taupiau ir tausiau.
Meniu planavimo užduotis skatina tausoti namuose turimą maistą. Atlikdami užduotį dalyviai ugdo įvairius įgūdžius: kaip atlikti turimų maisto produktų „auditą“, kaip suplanuoti ir sudaryti kelių dienų valgiaraštį, kad nebūtų išmestas namuose turimas maistas; kaip racionaliai susidaryti prekių sąrašą, kuris padės sutaupyti pinigų ir nusipirkti tik tiek, kiek reikia.
Maisto tausojimo piramidės užduotis skatina ieškoti sprendimų, kaip sumažinti maisto švaistymą.