Dažnas teigia, kad maisto nešvaisto arba neišmeta. Kad ir kaip ten būtų, verta skirti dėmesio savo įpročiams ir net užmesti akį į tą šiukšliadėžę, paslėptą po kriaukle… Ką gi matome?
Pagrindinė priežastis, dėl kurios 43 proc. visų atvejų maistas išmetamas, yra ta, kad jis sugenda. Pamirštame, ką turime šaldytuve, šaldiklyje ir spintelėse, jei reguliariai jų neperžiūrime ir neplanuojame savo meniu pagal tai, ką būtina suvartoti pirmiausia.
Planavimas – štai kas padeda išvengti tuščių pirkinių ir suvaldyti maisto srautus. Ar reikia pridurti, kad tai patinka jūsų piniginei? Štai keletas patarimų, kaip planuoti savaitės maisto meniu ir porcijas bei susidaryti pirkinių sąrašą.
Tyrimais įrodyta, kad apgalvotas pirkinių sąrašas daro stebuklus:
Bet svarbu ne tik turėti pirkinių sąrašą, bet ir jo laikytis.
Pirkinius susirašykite popieriuje, telefono užrašinėje arba atsisiųskite programėlę.
Pasibaigus šiam terminui maisto produktą valgyti saugu, tačiau gali būti, kad jo kokybė bus prastesnė, o skonis ir tekstūra – ne patys geriausi. Šį terminą rasite ant šaldytų, džiovintų, konservuotų ir kitų maisto produktų pakuočių: duonos, kiaušinių, miltų, makaronų, šokolado ir kt.
Maisto produktai gali būti vartojami iki šio termino, tačiau jam praėjus juos vartoti nesaugu. Šį terminą rasite ant greitai gendančių maisto produktų pakuočių, pavyzdžiui, mėsos, žuvies ir pieno produktų.