Vyresnių klasių moksleiviams skirti „simuliaciniai” mokymai „Detektyvas su pomidorų padažu” maisto švaistymo temą atskleidžia per konkretaus produkto – pomidorų padažo – pavyzdį. Dalyviai kviečiami pabūti sekliais ir patyrinėti, kodėl ir kaip dideli kiekiai maisto (pomidorų/padažo) prarandami ilgame kelyje nuo lauko iki vartotojo stalo. „Detektyvo” dalyviai „nusikelia” ir įsijaučia į jiems neįprastas situacijas bei ieško atsakymų ir sprendimų – štai kodėl mokymai vadinami simuliaciniais.
Mokymų metu dalyviai sužino, kas yra didžiausi pomidorų produkcijos gamintojai pasaulyje; kur ir kokiomis sąlygomis pomidorai auginami, transportuojami, rūšiuojami ir kaip tie raudoni vaisiai virsta koncentruota mase, vadinama pomidoru pasta.
„Detektyvas” prasideda nuo „įrodymų” analizės. Moksleiviai studijuoja padažų etiketes ir Lietuvos gamintojų pasisakymus bei bando „perkąsti” mįsles, kaip antai: jei etiketėje parašyta „Pagaminta Lietuvoje”, ar tai reiškia, kad ir visos padažo sudedamosios dalys kilusios iš Lietuvos? Ar pomidorai yra pagrindinis pomidorų padažo ingredientas?
Trys pamokos moksleiviams neprailgsta, nes visa informacija pateikiama žaidimo forma, auditorija pasiskirsto komandomis, kurios varžosi tarpusavyje. Jaunieji detektyvai tyrinėja vaizdus, gyvai atsakinėja į „protmūšio” klausimus, žaidžia „bingo”, o pabaigoje komandos susiremia lemiamoje rungtyje „Pomidoro kelias”: čia žaidėjai turi pademonstruoti gebėjimą susikaupti ir rankų miklumą, kad „nuvestų” pomidorą iki vartotojo burnos.